Chyba każdy wie, że wybór dobrej firmy budowlanej, która ma podstawić dom jest istotny. Nie każdy jednak ma świadomość tego jak sprawdzić, czy można zaufać danej firmie budowlanej.

Kontakt z byłymi klientami

Najlepiej jest nawiązać kontakt z byłymi klientami, aby poznać ich opinie o współpracy z daną firmą. Często firma budowlana udostępnia w internecie projekty, które zrealizowała. W ten sposób najłatwiej jest dotrzeć do klientów firmy.

Niemniej jednak, z pomocą przychodzi również internet. Zadowoleni, a jeszcze częściej niezadowoleni klienci często komentują usługi świadczone przez firmy budowlane. Gdzie najlepiej szukać takich komentarzy? Najwięcej jest ich z pewnością na specjalistycznych forach, jak tutaj: https://rycekdqm.oferteo.pl/

Należy jednak pamiętać, że bezgraniczne zaufanie do opinii znalezionych w internecie nie jest wskazane. Rzecz w tym, iż wielu zadowolonych ze współpracy klientów nie komentuje usług świadczonych przez firmę. Najczęściej wypowiadają się jednak ci, którym coś się nie podobało. Komentarze internetowe mogą więc nie odzwierciedlać prawdziwego stosunku zadowolonych klientów do tych, którzy nie są zadowoleni z usługi.

Z drugiej jednak strony, istnieje też ryzyko iż dojdzie do zakłamania rzeczywistości w odwrotny sposób. Rzecz w tym, iż niektóre firmy prowadzą w internecie specjalne kampanie marketingowe, które polegają między innymi na zamieszczaniu w różnych miejscach pozytywnych opinii o firmie. W takim przypadku można dać się łatwo nabrać na fałszywe komentarze.