Jak wybrać najwyższej jakości okna

Dobry wybór okien wbrew pozorom nie jest tak łatwy. Gdy odwiedzimy przeróżne strony internetowe zauważmy, że producenci prześcigają się w reklamowaniu swoich okien. Jak wiemy atesty nie zawsze są wydawane przez niezależne firmy, więc ciężko komuś zaufać. W tym przypadku możemy oprzeć swój wybór na podstawie typu znajomych/rodziny, którzy są ze swoich okien zadowoleni lub nie. Możemy też zwrócić uwagę na kilka kwestii, które pomogą nam wybrać porządną firmę.

Kryteria, na które trzeba zwrócić uwagę

profil veka softlinePo pierwsze warto wybrać firmę, która istnieje na rynku już dłuższy czas. Nowo powstałe firmy mogą upaść równie szybko jak powstały, a do kogo później zwrócić się z ewentualną reklamacją i problemami? Dokonując tak dużego wydatku pragniemy mieć pewność, że serwis będzie szybki i profesjonalny. Przy wyborze okien warto zwrócić uwagę, czy atesty są wykonane przez niezależne instytucje państwowe. W ten sposób unikniemy kombinatorów, którym zależy tylko na pieniądzach. Jeśli po tych czynnościach nadal mamy wątpliwości, możemy przyjrzeć się jaką klasę profili mają okna oraz czy widnieje na nich znak RAL, który przyznawany jest przez Stowarzyszenie ds. Jakości Systemów Okiennych z Tworzywa Sztucznego. Powyższe wymogi spełniają między innymi profile VEKA.

Okna VEKA, czyli wysoki standard

Firma VEKA charakteryzuje się najwyższą jakością. Fabryka tych okien działa w Polsce już od 20 lat w Skierniewicach. Niestety rozpoznanie firmy okien, gdy są już one zamontowane nie jest proste. Możemy dowiedzieć się tego tylko od producenta. Łatwo możemy je natomiast poznać, gdy widzimy je przed montażem. Folie ochronne z nazwą firmy i specjalne numerowanie okien to cechy po których poznamy oryginalne okna. Profile VEKA mają wszystkie certyfikaty decydujące o ich wysokiej jakości. Jeśli chodzi o okna, warto inwestować przede wszystkim w jakość – w końcu to inwestycja na lata.