Jak wykończyć elewację? – kilka sposobów na unikalny efekt

Wykończenie elewacji okazuje się istotnym elementem estetyki całego budynku. W jaki sposób wykończyć zewnętrzne ściany domu, żeby uzyskać pożądany rezultat? Oto kilka propozycji.

Tynk mozaikowy Ceresit

Tynk mozaikowy to rozwiązanie dla osób, poszukujących łatwych i efektywnych sposobów zaaranżowania estetyki elewacji. Bogata kolorystyka umożliwia każdemu osiągnięcie zadowalających rezultatów, zoptymalizowanych do indywidualnych potrzeb. Tynk mozaikowy Ceresit dostępny jest w większości sklepów budowlanych, stąd nie powinno być problemu z jego zakupieniem.

Odkryta cegła na elewacji

Surowa cegła cechuje się niesłabnącą popularnością. Dzięki podobnemu rozwiązaniu budynek zyskuje charakteru unikalnej elegancji lub surowości – w zależności od towarzyszących elewacji dodatków. Cegła wydaje się wygodnym i prostym rozwiązaniem, podnoszącym estetykę otoczenia i budynku – jest też wysoce uniwersalna.

Elewacja z drewna

Drewniane obicie elewacji to kolejna propozycja – umożliwia ona uzyskanie naturalnego oraz oryginalnego rezultatu drewnianego domu. Estetyka ta jest wysoce pożądana, zwłaszcza w otoczeniu zielonego ogrodu, lasów i krzewów. Dom obity drewnem z pewnością okaże się ładny – należy jednak pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji drewnianego obicia oraz regularnej impregnacji, która ochroni ten surowiec przed zniszczeniami i umożliwi zachować jego ładny wygląd na dłuższy czas.